В суботу, 11 січня, збірна України U-20 з хокею матчем проти Естонії розпочне свій шлях на чемпіонаті світу-2025 у дивізіоні 1В, який відбудеться у Таллінні.
Розповідаємо, з ким наша команда боротиметься за путівку на рівень вище, як виступила минулого року та які шанси синьо-жовтих підвищитися у класі.
Як влаштований ЧС та хто наші суперники?
Формат чемпіонатів світу не в елітному дивізіоні є максимально простим: шість команд, п’ять матчів, перше місце переходить на рівень вище, а останнє падає вниз. Оскільки збірна України не може вибратися з дивізіону 1В вже давно, більшість суперників нам добре знайомі. Боротися за право перейти на наступний рівень наша команда буде проти Японії, Польщі, Італії, Естонії та Південної Кореї.
З естонцями, поляками та італійцями синьо-жовті перетиналися минулого року. У матчі проти господарки цього турніру Естонії наша команда здобула розгромну перемогу 5:1, хоч і програла перший період.
Жодних проблем не повинно бути і в протистоянні з поляками, яких на останніх чемпіонатах світу ми стабільно громимо: 3:0 на ЧС-2020, 4:1 у 2022-му, 5:2 у 2023-му та 5:1 на попередньому ЧС.
А ось збірна Італії минулого року була складним суперником для України. У напруженому поєдинку, де наша команда в середині другого періоду програвала з рахунком 1:4, їй вдалося зібратися і здійснити камбек, який закінчився перемогою в овертаймі (5:4).
З Південною Кореєю, що піднялася з дивізіону 2А, труднощів теж не передбачається. В останні роки ця команда була нечастим гостем на третьому за силою рівні світового хокею та провела тут лише ЧС-2023, на якому Україна розгромила свого суперника з рахунком 7:1.
Ну а босом, якого треба перемогти наприкінці гри, та головним конкурентом України у боротьбі за підвищення у класі буде наша улюблена збірна Японії. Вона, як і на дорослому рівні, не раз вставляла палки в колеса українській команді, але, може, хоча б цього разу ми її здолаємо?
Чи можна відразу зіграти фінал з японцями?
Загалом розклади для нашої команди на цьому турнірі приблизно такі самі, як минулого року: перших чотирьох суперників ми маємо обігравати, а у вирішальному матчі боротися з головним конкурентом, цього разу Японією, за вихід у дивізіон 1А. Така схема для України не нова і на рівні U-20: так само все було на ЧС-2022, де ми програли свою вирішальну битву японцям (4:7).
На попередній світовій першості замість Японії босом була Словенія, що впала з дивізіону вище, але впоратися з нею синьо-жовтим також не вдалося (3:5), хоча шанси були: за півтори хвилини до кінця другого періоду українці вели з рахунком 3:2.
Загалом, на останніх двох чемпіонатах світу у цій віковій категорії тенденція така, що наша команда виграє перші чотири матчі, а в останньому виборює перемогу на турнірі, щоправда, на жаль, фінальну дуель програє. Тому цього разу очікуємо приблизно на такий самий сценарій, тільки зі щасливим кінцем.
Не станеться трагедії навіть у тому випадку, якщо до вирішального матчу з Японією Україна раз програє: за умови, що азіатська збірна взагалі не втратить очки, ця осічка просто змусить нас перемагати японців виключно в основний час, проте шанси на підвищення в класі все ще зберігатимуться до останнього.
Але краще, звичайно, так не ризикувати, адже обіграти Японію хоч якось для синьо-жовтих те ще завдання, і ускладнювати самим собі умови максимально не бажано, адже це суттєво збільшить ймовірність залишитись у дивізіоні 1В, як мінімум, ще на один рік.
Розклад матчів збірної України:
Субота, 11 січня, 16:00 Естонія — Україна
Неділя, 12 січня, 12:30 Україна — Польща
Вівторок, 14 січня, 16:00 Україна — Італія
Четвер, 16 січня, 16:00 Україна — Південна Корея
П’ятниця, 17 січня, 12:30 Японія — Україна
Андрій Усмонов спеціально для ХSPORT.ua
У матеріалі використано фото Getty images, IIHF
Discussion about this post