Getty Images
Новость на русском
Відомий український футболіст та тренер Роман Локтіонов розповів про переваги Другої ліги та зазначив головну проблему ліги.
Романе Борисовичу, як вам рівень Другої ліги у сезоні 2024/25?
Мені сподобались "двійки", які зайшли у чемпіонат. Зокрема, "Олександрія-2" та "Полісся-2". Вони підвищили рівень ліги, адже грають структурно та демонструють малюнок гри. Вважаю, що цьогоріч у нас непоганий рівень. Особливо якщо оцінювати футбол перших чотирьох команд у таблиці кожної з груп. У них немає ось цього "бий-біжи", там прослідковувались дуже непогані тактичні моменти.
Відзначу також і "Колос-2", де зібрані хороші й досвідчені футболісти (Сергій Шевчук, Олексій Дитятьєв, Ігор Харатін). Там теж доволі хороша якість футболу.
Останніми роками деякі клуби, наприклад "Карпати" та "ЛНЗ", швидко проходять цей щабель футболу. Інші – тримаються довго. Чи не порушує це баланс між бідними та багатими? І чи не шкодить розвитку ліги?
Щиро кажучи, завжди дуже важлива фінансова складова клубів. На жаль, в Україні наразі є достатньо випадків, коли клуби аматорів фінансують дуже непогано, а от і командами Другої ліги – є різниця. Тому, звісно, молодий гравець для власного розвитку вибере професійну лігу. А от ті, хто є вже досвідченішим гравцем – йдуть туди, де платять.
У Другій лізі команди з хорошим фінансуванням можна полічити на пальцях однієї руки. І тут виникає різниця, за якої багато хороших футболістів грає у чемпіонаті аматорів. У цьому й проблема.
А чому людям може бути цікавіше спонсорувати чемпіонату України серед аматорів або області, а не Другої ліги?
На це питання важко відповісти. Скажу, що коли я завершував виступи, робив це у "ЛНЗ" (сезон 2019/20) на аматорському рівні, і там фінансування було дуже непоганим, як для любителів. Президент клубу Андрій Полтавець проводив екскурсію по потужностях свого заводу і я запитав: "А чому ви не хочете в професіонали?".
Він сказав: "Ми рухаємось поетапно". З часом вони дійсно дійшли до такого рівня, що можуть фінансувати команду Прем’єр ліги та вибудовувати інфраструктуру.
Тому хтось може через любительський рівень готуватись у професіонали, а у когось іншого може бути завдання бути лише в аматорах. Приклад – "Олімпія" (Савинці). Вони мають непогану фінансову складову, але чомусь поки знаходяться в ААФУ. Це дуже залежить від філософії керівництва.
До речі, ви у позитивному ключі відмітили "двійки". А в чому клуби УПЛ бачать перевагу Другої ліги над чемпіонатом України U-19?
Я з цією темою зіштовхнувся, працюючи у "Кремені" (на різних посадах в 2019-2023 рр.). У нас була перша команда і дитяча академія. Було видно, що між U-19 та Першою лігою – велике провалля. Футболісту, який виступав у ДЮФЛ, було дуже рано знаходитись в професійному футболі.
Так, були певні діаманти, яких ми підпускали до першої команди, але вони не грали. А потрібно ж грати. Тому, на мою думку, те, що зараз зробили… Друга ліга точно краща, ніж U-21, і добре також, що ще є U-19. Вибудовується дуже хороша вертикаль, коли гравець переходить із ДЮФЛ у U-19 і грає та розвивається. Потім є ось це провалля до Першої ліги.
Але у молоді є Друга ліга і там вони грають із "мужиками", з якими відчувають вищу швидкість гри, єдиноборства. Коли я був у Кремені, там саме зробили "двійку" і перші пів року юнакам було дуже важко з дорослими, ми грали в Першій лізі чемпіонату Полтавської області, але потім пішов дуже солідний прогрес. Вони виросли, почали краще та швидше між собою взаємодіяти, адже розуміли, що можна й по ногах отримати. До речі, недарма в Англії є ще й чемпіонат U-23. Не всі ж можуть в 16 років грати за національну збірну, як Ямал. Це роблять лише генії.
- Роман Локтіонов додає, що це хороший спосіб аби довести гравця до основної команди та навіть заощадити, а можливо й заробити чимало грошей:
Усе залежить від керівництва, чи має воно можливість утримувати такі команди. Але от у "Русі", "Поліссі", "Олександрії" є ця система. І я вважаю, що це супер. Клуб же може вирощувати свого гравця, а не брати десь зі сторони чи купляти за великі гроші.
Читайте такожОлександрія — ЛНЗ. Анонс і прогноз на матч УПЛ на 14.12.2024
Discussion about this post