Суперліга
У суботу, 30 листопада, БК Запоріжжя розпочне виступ у Кубку України. У 1/8 фіналу команда зустрінеться з Київ-Баскетом у дніпровському КСК Шинник. Початок гри – о 16:00 за київським часом.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В очікуванні матчів Кубка України: порівняння пар команд 1/8 фіналу
Квитки на суботні матчі у Дніпрі можна придбати за цим посиланням. Також ігри першого раунду турніру відбудуться 30 листопада й 1 грудня в Рівному та Черкасах, на них теж можна купити квитки.
Баскетболіст молодіжної збірної України Ростислав Кабанов став незамінним гравцем ротації Запоріжжя. У матчі сезону 2024/25 з Прикарпаття-Говерлою він повторив свій особистий рекорд результативності у Суперлізі Favbet, набравши 17 очок.
Напередодні кубкових баталій в інтерв'ю пресслужбі БК Запоріжжя 19-річний захисник Кабанов розповів про особисті виклики, мотивацію та мету зіграти за національну збірну України.
– Ростиславе, у цьому сезоні ти отримав більш відповідальну роль в команді. Як почуваєшся у статусі одного з ключових гравців?
– Відчуваю, що тренерський штаб і команда розраховують на мене. Хочу максимально допомагати колективу. Тренер ставить конкретні завдання, наприклад, більше брати ініціативу на себе в атаці, виконувати вирішальні кидки. Це виклик, який мотивує рости як гравець.
– Літо у складі молодіжної збірної України U-20 було насиченим і принесло позитивні емоції. Як це вплинуло на твою підготовку до сезону?
– Це був корисний досвід як у фізичному, так і ментальному плані. Євробаскет додав мені впевненості перед сезоном. Без цього турніру я б готувався до сезону самостійно, а це зовсім інший рівень підготовки.
– На Євробаскеті у вас була традиція: коли їхали командою на матчі, то співали пісню українських представниць Євробачення-2024. Як з'явилася ця ідея?
– Це було командне рішення. У нас у збірній зібрався дуже дружній колектив, де всі підтримували один одного. Ця пісня підіймала нам настрій і згуртовувала команду. До речі, перед фіналом Аlyona Аlyona надіслала відео-повідомлення для нашої команди. Було дуже приємно.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Збірна України U-20 – віце-чемпіон Європи у Дивізіоні В
– У збірній відзначали хорошу командну хімію. Чи відчуваєш її в БК Запоріжжя в цьому сезоні?
– Так, безумовно. З багатьма хлопцями ми грали влітку, з Андрієм Хохоником виступали разом у Будівельнику. Атмосфера в команді дуже тепла та дружня.
– Чи є в тебе амбіції потрапити до складу дорослої збірної України?
– Дуже б хотілося. Для цього потрібно постійно доводити свою майстерність на майданчику. Це велика мета, але вона досяжна лише завдяки наполегливій праці.
– Коли ти почав займатися баскетболом, і хто вплинув на твоє рішення стати професійним гравцем?
– У дитинстві займався плаванням і паралельно відвідував баскетбольні тренування. Згодом амбіції в баскетболі переросли у щось серйозне. Все закрутилося, коли почав їздити на дитячі змагання ВЮБЛ із южненським Хіміком. Потім у віці 12-13 років перейшов до команди ЮГ Баскет з Одеси. Там я займався під керівництвом Олега Шевченка, який заклав більш серйозні базові баскетбольні навички.
– Як тобі вдалося отримати перший дорослий контракт одразу з найтитулованішим клубом країни Будівельником?
– Я поїхав на турнір з баскетболу 3х3 до Тернополя. Там ми грали проти команди Дмитра Забірченка, він підійшов, поцікавився моїми планами на майбутній сезон. Через кілька тижнів, уже як тренер Будівельника, він подзвонив і запросив до команди.
– Розкажи про той досвід, який ти отримав у складі столичної команди.
– Цей був хороший сезон для мене особисто та всієї команди загалом. Перший дорослий контракт – завжди щось особливе. Я тренувався і грав поруч із досвідченими баскетболістами, в яких було багато чого повчитися. На той момент я зрозумів наскільки багато деталей приховано у грі на високому рівні. Навіть такі, здавалося б, базові речі як баскетбольна термінологія, стали для мене новим відкриттям.
– У тебе є власна система тренувань, яка допомагає розвивати скіли та фізичну форму?
– Постійної системи немає. Я дотримуюся плану, який нам розробляють тренери, приділяю увагу вправам на дриблінг, кидкам, фізичній підготовці. У своїй роботі я багато консультуюся з тренерами, тому кожен сезон підхід дещо змінюється.
– Як ти працюєш над вдосконаленням свого дальнього кидка?
– На кожному тренуванні приділяю час вправам на точність, а після основного заняття завжди є можливість для додаткових серій кидків. Особливої техніки немає, це скоріше результат багаторічного напрацювання. Ще в дитинстві я тренувався разом із дядьком. Він подавав м'ячі, поки я кидав. Це допомогло закласти основу.
– Отримував поради щодо 3-очкових кидків від більш досвідчених шутерів або тренерів?
– Це відбувається протягом усієї кар'єри. Коли я грав у Будівельнику, поруч був Олександр Кольченко – справжній майстер виконання 3-очкових. Я слухав усе, що він говорив, зокрема, щодо техніки, виходу з-під заслонів і роботи ніг. Від кожного тренера чи партнера намагаюся взяти щось цінне для себе.
– Який твій особистий рекорд закинутих 3-очкових в одному матчі?
– Коли мені було 15 років, ми грали на аматорському турнірі в Одесі. Тоді я влучив 13 "трьох" в одному матчі.
– Як ти реагуєш на тиск, коли від тренерського штабу звучать слова: "Молоді гравці повинні більше брати відповідальність на себе"?
– Це не тиск, а радше мотивація. Для мене це виклик – довести, що я можу відповідати очікуванням. Коли тренери довіряють – це додає наснаги працювати ще старанніше.
– Ти спеціально набираєш масу перед сезоном, чи це особливість твоєї будови тіла?
– Це більше особливість будови тіла. Мені досить легко набирати вагу. Наприклад, після Євробаскету я взяв два тижні відпочинку і швидко помітив зміни у вазі.
– Що тебе найбільше мотивує в баскетболі? Чи маєш конкретну мрію?
– Моя головна мотивація – довести собі та іншим, що я здатен грати на найвищому рівні. Щодо мрії – це, безумовно, участь у Євролізі. Це вершина для кожного гравця.
Discussion about this post